Schenck
RoTec
Ecoclean

OPIS

Firma LTB została założona w 1958 roku w Goldkronach w Niemczech i zatrudnia obecnie ok. 100 osób. Od 2013 roku LTB jest członkiem działu Clean Technology Systems (CTS) Grupy Dürr.

Firma LTB projektuje, rozwija, produkuje i instaluje szeroki asortyment energetycznie zoptymalizowanych, termicznych, katalitycznych i absorpcyjnych systemów oczyszczania powietrza do różnego rodzaju zakładów przemysłowych i procesów.

Od 2017 roku, firma RoTec Polska jest przedstawicielem LTB na terytorium Polski. Oferujemy wsparcie w zakresie projektowania, wdrażania oraz serwisowania systemów oczyszczania powietrza - dopalaczy Lotnych Związków Organicznych.

Najpopularniejszą z technologii dopalania termicznego, z najniższymi kosztami operacyjnymi dzięki zintegrowanemu odzyskowi ciepła, są Regeneracyjne Dopalacze Termiczne (RTO).

Można to uzyskać dzięki wykorzystaniu co najmniej dwóch komór wypełnionych specjalnymi, ceramicznymi filtrami. Są one używane do wstępnego podgrzania gazów i odzysku energii z procesu spalania. Do rozruchu zainstalowany jest palnik.

Najpopularniejsze rozmiary systemów RTO są również dostępne w ustandaryzowanej wersji ROxiTHERMClassic, wstępnie zmontowane i dostarczane w bardzo krótkim czasie jako gotowy produkt.