PL EN
RoTec
Schenck
Ecoclean
Durr
Logo EU

OFERTA MYJEK ECOCLEAN

Firma Ecoclean dostarcza kompleksowe rozwiązania mycia wymagających najwyższych standardów czystości przy zachowaniu wysokiej wydajności i niezawodności urządzeń do wielu gałęzi przemysłu, takich jak przemysł samochodowy i jego dostawcy, przemysł lotniczy, branża obróbki metalu i odlewnictwo, mechanika precyzyjna, przemysł medyczny i optyczny. Od 2014 roku, RoTec Polska jest wyłącznym przedstawicielem firmy Ecoclean w Polsce. W naszej ofercie mamy:

  • sprzedaż i doradztwo w zakresie maszyn myjących Ecoclean
  • serwis, przeglądy, modernizacje, części zamienne
  • szkolenia teoretyczne i praktyczne w zakresie technologii mycia przemysłowego
  • testy i usługi mycia

Przy doborze właściwej maszyny myjącej należy zawsze na wstępie wziąć pod uwagę następujące czynniki: rodzaj zanieczyszczenia, materiał i geometria mytego detalu, ilość detali i oczekiwana wydajność, wymagany poziom czystości i inne specyficzne wymagania klienta. Te informacje to punkt wyjścia podczas konfiguracji odpowiedniego rozwiązania mycia przemysłowego, kolejnym krokiem są testy mycia, które oferujemy bezpłatnie w naszych centrach testowych w Tychach oraz w centrali w Filderstadt w Niemczech. Podczas takich testów, macie Państwo możliwość w praktyce, w warunkach bliskich produkcyjnym, przetestować działanie myjki i sprawdzić jej skuteczność.

Wizualizacja przebiegu procesu mycia w myjce rozpuszczalnikowej Ecoclean

1

DOBÓR MASZYNY MYJĄCEJ

Kluczowym czynnikiem przy doborze maszyny myjącej jest zastosowanie odpowiedniego środka myjącego odpowiadającego zanieczyszczeniu, w związku z czym, oferowane myjki przemysłowe możemy podzielić na maszyny rozpuszczalnikowe i wodne.

Myjki rozpuszczalnikowe

Jeżeli w przypadku mycia części jest mowa o rozpuszczalnikach, mamy do wyboru trzy możliwości: rozpuszczalniki polarne (alkohole modyfikowane), węglowodory chlorowane i bezchlorowcowe.

Generalnie rozpuszczalniki stosowane są w przypadku zanieczyszczeń niepolarnych, takich jak oleje, smary, woski czy żywice do szeroko pojętego odtłuszczania. W przypadku stosowania rozpuszczalników w nowoczesnych, próżniowych maszynach, takich jak myjnie firmy Ecoclean, są one w stu procentach bezpieczne dla ludzi i środowiska oraz bardziej ekologiczne i tańsze w eksploatacji niż środki wodne.

Myjki wodne

Myjki wodne stosuje się w przypadku zanieczyszczeń polarnych, czyli rozpuszczalnych w wodzie, takich jak emulsje, sole, pył czy różnego rodzaju dodatki. Trzeba pamiętać, że aby utrzymać powtarzalną jakość mycia, konieczny jest regularny monitoring procesu polegający na kontroli parametrów, takich jak stężenie detergentu, temperatura, jakość wody oraz stan filtrów.

EcoCcore

3

EcoCcore to niezwykle wydajna, a jednocześnie dokładna jednokomorowa maszyna myjąca za pomocą modyfikowanych alkoholi oraz węglowodorów bezchlorowcowych. Urządzenie oferuje najwyższą jakość mycia przy jednocześnie wysokiej wydajności dzięki większemu rozmiarowi komory roboczej. Dzięki modułowej konstrukcji możliwość wyposażenia w 2 lub 3 zbiorniki, umożliwiające płukanie i konserwację, myjka EcoCcore może być łatwo dopasowana do indywidualnych wymagań klienta. Co ważne, najwyższa wydajność i jakość mycia idą tutaj w parze z niezwykle prostą i przyjazną obsługą maszyny oraz bardzo atrakcyjnym designem.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

EcoCwave

4

EcoCwave to flagowa, uniwersalna myjka wodna Ecoclean, którą można wyposażyć w dwa lub trzy zbiorniki z płynem. Maszyna posiada zaawansowany system filtracji i oczyszczania kąpieli oraz możliwość suszenia próżniowego lub gorącym powietrzem. Proces mycia może składać się z mycia natryskowego, zanurzeniowego, zalewowo-iniekcyjnego i ultradźwiękowego. Poza tym, myjka posiada zaawansowany i przyjazny użytkownikowi panel sterowania z pełną wizualizacją procesu mycia. Urządzenie można również wyposażyć w liczne opcje wspomagające pracę i proces mycia.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

EcoCcompact

5

EcoCcompact jest jednokomorowym urządzeniem pracującym w próżni przeznaczonym do mycia i konserwacji przy użyciu modyfikowanych alkoholi oraz węglowodorów bezchlorowcowych. Urządzenie oferuje wysoką jakość mycia przy jednocześnie krótkich czasach cyklu oraz maksymalnej elastyczności i jest przeznaczone do różnych zadań związanych z myciem. Dzięki elastycznej budowie (warianty z 1 do 3 zbiorników) urządzenie EcoCcompact można łatwo dopasowywać do indywidualnych wymagań klienta. Dlatego nadaje się do szerokiego spektrum zastosowań, od szybkiego odtłuszczania, aż po skomplikowane zadania związane z myciem, w przypadku których stawiane są wysokie wymagania odnośnie czystości części.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

Universal 81W

6

System myjący Universal 81W jest tanim i wydajnym urządzeniem, które dzięki swojej modułowej konstrukcji ma szereg zastosowań w myciu części. W zależności od wyposażenia, myjka Universal 81W nadaje się do mycia masowych części zanieczyszczonych olejami i emulsjami oraz do dokładnego mycia części montażowych. Wszystkie etapy mycia realizowane są metodą zanurzeniową z użyciem wodnych mediów myjących.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

EcoCbase

7

EcoCbase to podstawowy model maszyny myjącej rozpuszczalnikami. Doskonała relacja ceny do oferowanej wydajności czyni z urządzenia atrakcyjne rozwiązanie w szczególności przy ograniczonych budżetach inwestycyjnych. Kompaktowe urządzenie jest w całości zestandaryzowane, pracuje przy użyciu prostej, sprawdzonej technologii, a jego montaż nie wymaga zbyt wiele miejsca. Jako medium myjące stosuje węglowodory, które w pewny i ekonomiczny sposób usuwają oleje, smary i wióry. Urządzenie EcoCbase C2 można stosować do mycia pośredniego i końcowego, i to zarówno w małych zakładach o niskim poziomie produkcji, jak w dużych zakładach z zdecentralizowanymi stacjami myjącymi.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

EcoCcube

8

To najmniejsza wodna myjka przemysłowa w portfolio produktów Ecoclean. Myjka posiada dwa zbiorniki z płynem, do mycia i płukania oraz możliwość suszenia gorącym powietrzem. Bardzo dobrze sprawdza się jako myjka międzyoperacyjna, nadaje się do mycia zarówno pojedynczych detali jak i większej liczby małych elementów.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

Minio 85C/P

9

Minio 85C/P to małe, kompaktowe urządzenie myjące z użyciem rozpuszczalników. Jako szczególnie wydajne media myjące, węglowodory bezchlorowcowe umożliwiają bezpieczne i ekonomiczne mycie z olejów, smarów i wiórów pomiędzy poszczególnych procesami produkcyjnymi i po ich zakończeniu. Zarówno małe zakłady o relatywnie niskim poziomie produkcji, jak i duże zakłady z zdecentralizowanymi jednostkami myjącymi mogą w pełni skorzystać ze skuteczności Minio 85C/P.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

Mega 86W

10

Wodna maszyna myjąca zapewniająca zarówno najwyższy poziom czystości, jak i bardzo wysoką wydajność. Myjka posiada wiele wanien (ich liczba jest określona przez wymagania klienta), w których odbywa się mycie, płukanie i suszenie i z których detale są automatycznie przenoszone. Myjka posiada wiele opcji które konfigurowane są zgodnie z wymaganiami danego projektu.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

EcoCduty

11

Innowacyjna wielkokomorowa maszyna myjąca EcoCDuty przystosowana jest do pracy z węglowodorami lub rozpuszczalnikami polarnymi (modyfikowanymi alkoholami) i wsadami o rozmiarach 1250 x 840 x 970 mm ważącymi do 1 tony. Dzięki modułowej konstrukcji ta wielkokomorowa, próżniowa maszyna myjąca może zostać zaadaptowana do specyficznych wymagań klienta.

W standardowej wersji skonfigurowana do odtłuszczania parowego, jest również dostępna z jednym lub dwoma zbiornikami zalewowymi. Urządzenie może skutecznie usuwać chlorowane płyny obróbcze oraz oleje zawierające siarkę.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

EcoCmax

12

EcoCMax jest jednokomorowym urządzeniem myjącym, pracującym na bazie wody. W próżnioszczelnej komorze roboczej realizowany jest 3-stopniowy proces mycia połączony oraz suszenie. Przebieg programu mycia można bez problemu dopasowywać do rodzaju i stopnia zanieczyszczenia detali. Dzięki połączeniu mycia natryskowego, zalewowo-iniekcyjnego (IFW), ultradźwiękowego, oraz wysokiej wydajności i jakości, myjka zapewnia najwyższy poziom czystości.

Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w broszurze.

Testy mycia w naszym Centrum Mycia Przemysłowego

111

Etapem każdego z projektu na dostawę maszyny myjącej są testy, które oferujemy bezpłatnie w naszych centrach testowych w Tychach oraz w centrali w Filderstadt w Niemczech. Podczas takich testów, macie Państwo możliwość w praktyce, w warunkach bliskich produkcyjnym, przetestować działanie myjki i sprawdzić jej skuteczność. Obecnie posiadamy trzy myjki przemysłowe - dwie wodne i jedną na alkohole modyfikowane - na których można sprawdzić zaawansowane technologie firmy Ecoclean.

Szkolenia z mycia przemysłowego

14

W ofercie mamy również szkolenia z mycia przemysłowego – zarówno praktyczne, jak i teoretyczne. Szkolenia zawsze są dostosowane do wymagań i specyfiki pracy klienta i mogą to być zarówno szkolenia z ogólnej teorii mycia przemysłowego dla osób, które dopiero wchodzą w ten temat, jak i szkolenia teoretyczno-praktyczne skupiające się na rozwiązaniu konkretnych problemów klienta. Szkolimy zarówno klientów, którzy już posiadają nasze myjki, jak i tych, którzy dopiero przymierzają się do wprowadzenia procesu mycia lub już pracują na innych maszynach myjących.

Poza przedstawionymi standardowymi rozwiązaniami, mamy w ofercie również specjalne urządzenia do mycia, gratowania i obróbki powierzchni oraz zrobotyzowane jednostki myjące. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferowanych maszyn, prosimy o kontakt:

RoTec Polska

Ul. Strefowa 8a

43-100 Tychy

Tel. +48 32 780 67 50

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundusze Europejskie