PL EN
RoTec
Schenck
Ecoclean
Durr
Logo EU

WYWAŻANIE W ŁOŻYSKACH WŁASNYCH

Wyważanie i diagnostyka drgań w terenie

  • pełny pakiet za korzystną cenę
  • 2 jednoczesne kanały pomiaru dla wydajnego wyważania w terenie
  • graficzna prezentacja niewyważenia i wskaźnik interferencji dla wszystkich punktów pomiarowych
  • ustawienia oszacowania według DIN ISO 10816-3 oraz DIN ISO 1940
  • zintegrowana diagnostyka przy pomocy analizy FFT
  • znormalizowany pomiar całkowitej wibracji
  • bezpośredni wydruk rejestru pomiarów na drukarce lub do pliku PDF
  • laserowy, optyczny czujnik odniesienia z odległością pomiaru do 2 metrów
  • litowo-jonowa bateria z czasem pracy minimum 8 godzin, bez konieczności wymiany baterii
  • dane zapisywane są na karcie Compact Flash

Zastosowanie

SmartBalancer to poręczne urządzenie do szybkiego, dokładnego i niedrogiego wyważania zainstalowanych wirników bez konieczności demontażu maszyn. Umożliwia jedno - i dwupłaszczyznowe wyważanie praktycznie każdego wirnika posiadając opcje diagnostyczne takie jak pomiar całkowitych drgań, analiza historii czasu drgań czy analiza częstotliwości FFT. Jego wyposażenie i rozbudowane funkcje pomiaru sprawiają, że SmartBalancer jest wysokiej klasy narzędziem do diagnostyki maszyn.

Co więcej, dzięki opcjonalnemu modułowi do oceny stanu łożysk wałeczkowych, SmartBalancer jeszcze rozszerza zakres swojego zastosowania: wykonując analizę widma, wykrywa okresowe uderzenia spowodowane przez uszkodzenia łożysk i przekładni.

Konstrukcja i funkcje

To zasilane bateriami urządzenie w swojej podstawowej wersji posiada wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne do dwukanałowego wyważania. Zakres dostawy obejmuje dwa piezoelektryczne przetworniki z magnesowymi podstawkami do gładkich i zakrzywionych powierzchni oraz próbnik. Laserowy, optyczny czujnik odniesienia z odległością pomiaru do 2 metrów pozwala na wygodną i wydajną pracę.

Wszystkie funkcje SmartBalancera można obsługiwać jedną ręką na panelu nawigacyjnym i kilkoma przyciskami funkcyjnymi. Wygląd menu wzorowany jest na bardzo popularnym systemie Windows, dzięki czemu mamy do czynienia z łatwo zrozumiałymi ikonami i prostą strukturą plików. Jego duży, podświetlany wyświetlacz i 4 kolorowe diody LED sprawiają, że informacje dotyczące aktualnego stanu urządzenia są czytelne i zrozumiałe.

Korzystając ze SmartBalancera jesteśmy w stanie zapisać w nim wszystkie wyniki wraz z opisem maszyny, punktem pomiaru, datą i godziną. Możemy również ściągnąć i zapisać zrzuty ekranu i raporty z pomiaru i później wydrukować je na odpowiedniej drukarce gdziekolwiek byśmy byli, co pomaga zaoszczędzić wiele czasu i energii. Korzystając natomiast z opcjonalnego, rozszerzonego oprogramowania mamy teraz możliwość przenieść wyniki pomiaru bezpośrednio do komputera w formie plików csv lub raportu w Excelu.

1

2

3

Fundusze Europejskie