PL EN
RoTec
Schenck
Ecoclean
Durr
Logo EU

WYWAŻARKI DO WAŁÓW NAPĘDOWYCH

Seria HGW - Manualna wyważarka

  • bezpieczna i prosta obsługa
  • modułowa budowa dla różnych zastosowań
  • szeroki wybór urządzeń zabezpieczających i osłon ochronnych dla obsługującego personelu, maszyny i otoczenia
  • duża dokładność pomiaru poprzez najnowszej generacji układy pomiarowe

Zastosowanie

Poziome podkrytyczne wyważarki serii HGW są specjalnie zaprojektowane do wyważania wałów napędowych w warsztatach naprawczych i remontowych oraz do niewielkiej produkcji.

Konstrukcja modułowa zapewnia łatwą wymianę standardowych części, dzięki czemu umożliwia także dostosowanie maszyny do innych zadań, takich jak wyważanie elektrycznych tworników, wałów korbowych itp.

Konstrukcja

Podkrytyczna, pozioma wyważarka. Maszyna składa się przede wszystkim z łoża, podpór z wrzecionami i czujnikami drgań, napędu, szafy sterowniczej z układem pomiarowym i układami sterującymi a także opcjonalnie z urządzeń zabezpieczających takich jak osłona bezpieczeństwa, podpory zabezpieczające, czujniki.

Wymiary komponentów maszyn pozwalają na wyważanie szerokiego zakresu wagowego wałów i gwarantują wysoką dokładność, bezpieczeństwo operatora oraz długi okres użytkowania.

Specjalne wrzeciona łożyskowe pozwalają na duży zakres szybkości obrotowej wyważania i stawiają opór wysokim odśrodkowym siłom, typowym z powodu promieniowych i osiowych luzów typowych w wałach napędowych

Zasada dynamometru dla permanentnej kalibracji gwarantuje wysoką dokładność wyważania i może przyjąć duże początkowe niewyważenie.

Seria CARDANO i RBRQ200x - Automatyczna Wyważarka do wałów napędowych

  • automatyczny pomiar
  • symulacja warunków działania poprzez szybki pomiar przy użyciu wyważarki podkrytycznej
  • korekcja niewyważenia poprzez spawanie lub wiercenie
  • nowa jednostka pomiarowa oparta na mikroprocesorze
  • osłona zabezpieczająca i tłumiąca hałas

Zastosowanie

Pomiar i korekcja niewyważenia w jednoczęściowym i wieloczęściowym wale napędowym w pojazdach osobowych i ciężarowych.

Wydajność wyważania i korekcji jest odpowiednia dla przemysłu produkcyjnego, do przeprowadzania testów przez producenta pojazdów oraz producenta i dostawcy części.

Szybki pomiar niewyważenia przy prędkości działania, lub prędkości do niej zbliżonej. Korekcja niewyważenia poprzez przyspawanie punktowe lub garbowe ciężarów korekcyjnych. Używana jest metoda spawania przy użyciu pól średniej częstotliwości.

Konstrukcja

Konstrukcja wyważarki jest dobrze przystosowana do wyważenia wałów napędowych pojazdów. Ergonomiczne usytuowanie poszczególnych elementów maszyny. Pionowe jednostki korekcyjne.

Wyjątkowo płaska podstawa maszyny, przystosowana do pomiarów przy dużej prędkości. Równokierunkowo łożyska maszyny z precyzyjnymi trzpieniami obrotowymi. W standardowym wyposażeniu znajdują się silniki prądu zmiennego trzpieni obrotowych, pracujące z różnymi prędkościami.

1

2

3

Fundusze Europejskie